چگونه خودرو را باتری به باتری کنیم؟

چگونه خودرو را باتری به باتری کنیم؟

چگونه خودرو را باتری به باتری کنیم؟ مسلما همه افراد این مشکل را تجربه کرده اند که در زمان استارت زدن خود، خودرو روشن نشود. اتومبیل های بنزینی، شاید ناکارآمدترین دستگاهی باشند که بسیاری از ما روزانه از آن استفاده می کنیم. واقعاً همه ما باید با وسایل نقلیه الکتریکی رانندگی کنیم. موتور احتراق داخلی از نظر آلودگی، هزینه های گاز و هزینه های نگهداری ناکارآمد است. اما، همانطور که شنیده اید، امروز هیچ وسیله نقلیه الکتریکی در دسترس نیست که شبیه اتومبیل یا کامیون معمولی باشد. تبدیل اتومبیل بنزینی یا دیزلی به برقی به معنای جایگزینی موتور احتراقی و سیستم سوخت آن با موتور الکتریکی همراه با باتری کششی است.

یک ماشین مجموعه ای از قطعات است که ویژگی ها و عملکرد آنها به هم متصل است. به عنوان مثال ، وزن خودرو و ابعاد چرخ ها مستقیماً در انتخاب برخی از قطعات مانند ترمزها یا سیستم تعلیق تأثیر دارد. تبدیل یک ماشین با موتور احتراق به یک موتور الکتریکی به معنای بررسی سازگاری این متغیرها است.

چگونه خودرو را باتری به باتری کنیم؟

موتور و گیربکس

نصب یک پیشرانه الکتریکی در یک شاسی اتومبیل گازی یا دیزلی، بحث رساندن انرژی از موتور به چرخ ها را به وجود می آورد. جعبه دنده برای یک وسیله نقلیه موتور احتراق داخلی ضروری است، اما برای یک موتور مجهز به موتور الکتریکی بی فایده است. نگه داشتن آن به معنای از دست دادن بخشی از قدرت موتور الکتریکی است، اما حذف آن نیازمند تغییرات اساسی در خودرو است.

تبدیل یک اتومبیل با موتور احتراقی به انرژی الکتریکی نیز نیاز به نصب یک مدار شارژ دارد که وات با محدودیت های اتلاف گرما محدود می شود.

چگونه خودرو را باتری به باتری کنیم؟

در ادامه به بررسی مراحل باتری به باتری کردن اتومبیل می پردازیم:

در مرحله اول باید از شخصی که یک جفت کابل همراه دارد، در خواست کمک کنید.استفاده از دستکش و عینک محافظ دار در این موارد توصیه می شود.

سپس محل باتری در هر دو خودرو را پیدا کنید و هر دو خودرو طوری کنار هم پارک کنید که هر دو خودرو به یکدیگر نزدیک باشند.

کابل قرمز رنگ را به قسمت مثبت باتری خودرو سالم نصب کنید و سر دیگر را به قسمت مثبت باتری اتومبیل خود وصل کنید.

همینطور کابل مشکی رنگ را به سمت منفی باتری خودرو سالم و خودرو خود متصل کنید.

قسمت رنگ نشده کابل را به بخشی فلزی از خودرو مثل پیچ و مهره ها متصل کنید. سپس خودرو سالم را استارت بزنید و مدتی صبر کنید.

سپس خودرو را استارت بزنید و اجازه بدید تا موتور  مدتی کار کند با این کار به شارژ شدن باتری کمک میکنید.

دیگر می توانید کابل ها را جدا کنید.توصیه می کنیم  مراحل جدا کردن کابل‌ها برعکس مراحل وصل کردن آنها باشد.

اگر به هر دلیل شخصی را پیدا نکردید که به شما کمک کند می تواند با امداد خودرو صادق تماس بگیرید. امداد راه صادق سرویس دهی 24 ساعته حتی در ایام تعطیل ارائه می دهد.

Leave a Reply

بیست − چهارده =

Call Now Buttonتماس با ما