هنگام افتادن لاستیک در چاله چه باید کرد؟

هنگام افتادن لاستیک در چاله چه باید کرد؟

هنگام افتادن لاستیک در چاله چه باید کرد؟متاسفانه وضعیت جاده ها سبب بروز مشکلات بسیاری در اتومبیل ها شده است، رانندگی در جاده های آسیب دیده و همراه گودال می تواند منجر به آسیب دیدگی ماشین شود، اما قبل از اینکه اتومبیل نیاز به تعمیر سیستم تعلیق یا تعویض چرخ داشته باشد، چه راه کارهایی برای جلوگیری از آسیب دیدن تایر درجاده وجود دارد؟

لاستیک ها را بررسی کنید.

لاستیک های خود را مرتباً بررسی کنید تا مطمئن شوید که به درستی باد شده و ساییدگی قابل توجهی نداشته باشد. اگر باد لاستیک های فرسوده یا کم باد شده باشد، زمانی که به گودالی برخورد کنید، احتمال خرابی چرخ یا سیستم تعلیق بیشتر است. لاستیک را مطابق با میزان فشار لاستیک پیشنهادی سازنده خودرو خود باد کنید، امداد خودرو صادق در این زمینه می تواند شما را راهنمایی کند.

هنگام افتادن لاستیک در چاله چه باید کرد؟

سیستم تعلیق را بررسی کنید.

ممکن است برخی از اتصالات، کمک فنرها و سایر قطعات تعلیق در شرایط خوبی قرار نگیرند. تغییر در هندلینگ خودرو، لرزش بیش از حد یا ساییدگی ناهموار لاستیک می تواند نشان دهنده قطعات آسیب دیده یا فرسوده باشد. اگر مشکوک به مشکلی هستید، از یک تکنسین مجاز خدمات اتومبیل(امداد خودرو)  بخواهید سیستم تعلیق را بررسی کند.

به جلو نگاه کنید.

هوشیار باشید و جاده را از قبل بررسی کنید تا از افتادن در چاله جلوگیری کنید. روی جاده متمرکز باشید و از حواس پرتی پرهیز کنید. قبل از انحراف در اطراف چاله، اطراف خود را بررسی کنید تا با وسیله نقلیه دیگری برخورد نکنید یا عابران پیاده یا دوچرخه سواران را در معرض خطر قرار ندهید.

سرعت خود را کم کنید.

اگر نمی توانید از افتادن در گودال جلوگیری کنید، سرعت خود را کاهش دهید. قبل از ترمز ناگهانی، دید خود را بررسی کنید. برخورد به چاله در سرعت های بالاتر، احتمال آسیب دیدن لاستیک، چرخ و اجزای سیستم تعلیق را بسیار افزایش می دهد. آزاد شدن ترمزها درست قبل از برخورد به گودال باعث می شود چرخ و لاستیک از فرورفتگی بچرخد و به حداقل آسیب احتمالی کمک می کند.مراقب ناهمواری های جاده باشید، با احتیاط از میان گودالها عبور کنید زیرا ممکن است چاله های عمیق پر از آب باشد.

در صورت برخورد به چاله و خسارت مشکوک چه باید کرد؟

برخورد با چاله سخت می تواند چرخ ها را از تراز خارج کرده و بر روی فرمان تأثیر بگذارد، یا وزن چرخ ها را از جای خود خارج کند،به لاستیک یا چرخ آسیب می رساند و قطعات سیستم تعلیق خم می شود یا حتی می شکند. در صورت کشیدن وسیله نقلیه به سمت چپ یا راست، از یک مکانیک واجد شرایط بخواهید که تراز چرخ را بررسی کند. در صورت مشاهده هرگونه صدا یا لرزش جدید یا غیرمعمول، سیستم تعلیق را بازرسی کنید.
امداد راه صادق، کلیه خدمات امدادی خودرو مانند جا به جایی خودرو، تعمییر خودرو و .. را در سراسر تهران به خصوص غرب تهران با نازلترین قیمت ارائه می دهد.

2 thoughts on “هنگام افتادن لاستیک در چاله چه باید کرد؟

  1. سعید - ژانویه 16, 2021 at 12:55 ب.ظ

    سلام به نظر من اول از همه باید یه فکری به حال جاده ها کرد واقعا ماشین هارو داغون می کنن

    Reply

Leave a Reply

هفت − شش =

Call Now Buttonتماس با ما