نحوه گرم کردن خودرو در سرما

نحوه گرم کردن خودرو در سرما

معمولا همه چیز در طول زمستان و فصل سرما به زمان بیشتری نیاز دارد. بلند شدن از رختخواب، آماده شدن و زمانی که ماشین خود را راه می اندازید و به جاده می روید. مسئله این است که در فصل زمستان خودرو شما نیاز به گرم شدن دارد، اما نحوه گرم کردن خودرو در سرما چگونه است ؟ صبح های زمستانی می تواند سخت باشد. برای کمک به آسان تر شدن این موارد، ما این راهنمای کوتاه را در مورد چگونگی آماده سازی اتومبیل خود برای رانندگی با حداکثر ایمن و سریعترین زمان ممکن در هنگام سرما آماده کرده ایم. اگر در هوای سرد برای رفتن به جاده زمان زیادی را صرف می کنید، ممکن است مراحلی وجود داشته باشد که می توانید با کارآیی بیشتری انجام دهید یا قدم هایی که می توانید به طور کلی از آنها رد شوید!

نحوه گرم کردن خودرو در سرما

4 مرحله برای گرم کردن موتور خودرو در زمستان

اجازه ندهید هوای سرد روز شما یا ماشین شما را خراب کند! ترفند گرم شدن مناسب وسیله نقلیه این است که موتور خود را فقط به شرطی که رانندگی راحت و ایمن باشد، گرم کنید. آنچه شما باید انجام دهید، شامل:

مرحله اول، اطمینان حاصل کنید که وسیله نقلیه شما در یک مکان امن قرار دارد.باید در فضای باز باشد، نه در گاراژ.

مرحله دوم، اتومبیل و یخ زدایی را روشن کنید.در هنگام گرم شدن موتور، یخ زدایی به پاک شدن پنجره کمک می کند.

مرحله سوم، اجازه دهید موتور 30 ​​ثانیه کار کند.

این تنها چیزی است که در بیشتر وسایل نقلیه لازم است. اگر هوا بسیار سرد است و وسیله نقلیه شما پوشیده از برف یا یخ است، یک یا دو دقیقه بیشتر به آن فرصت دهید تا گرم شود.

مرحله چهارم، به آرامی شروع به حرکت کنید. مدت طولانی بیکار بودن ماشین می تواند برای موتور شما مضر باشد. چیزی که به شما کمک خواهد کرد این است که به یاد داشته باشید که هنگام رانندگی در هوای سرد باید به آرامی شروع کنید و در حدود 5-15 دقیقه اول پای خود را روی پدال گاز بگذارید.

آیا واقعاً قبل از سوار شدن در جاده باید چند دقیقه موتور خود را گرم کنید؟

 معمولاً اعتقاد بر این است که در هوای سرد، برای کاهش سایش در موتور اتومبیل، باید چند دقیقه قبل از شروع رانندگی ماشین خود را گرم کنید. در حقیقت، این عمل نه تنها باعث اتلاف وقت با ارزش می شود بلکه باعث اتلاف سوخت با ارزش نیز می گردد.

بیشتر اتومبیل ها با موتورهای احتراق کار می کنند و موتورهای احتراقی با احتراق مخلوط بنزین و هوا یک سری پیستون را به حرکت در می آورند که عملکرد ماشین را تأمین می کند. در گذشته ، این مخلوط گاز و هوا توسط دستگاهی معروف به کاربراتور تأمین می شد و از آنجا که هوای سرد تبخیر بنزین را دشوار می کند، کاربراتور می تواند در نهایت یک مخلوط گاز و هوا را آزاد کند که در نهایت باعث مشکلات موتور می شود .

اما این اتفاق برای زمان های گذشته بود، تولیدکنندگان اتومبیل از دهه 1980 شروع به کنارگذاشتن کاربراتور کردند. بنابراین نگرانی های گذشته در مورد شروع سرما خیلی مسئله ساز نیستند.

گرم کردن وسایل نقلیه مدرن

وسایل نقلیه مدرن امروزی از انژکتورهای الکترونیکی سوخت استفاده می کنند که می توانند هوای سرد را تشخیص دهند و برای جبران مشکل تبخیر، بنزین اضافی را در مخلوط گاز و هوا آزاد کنند. این بدان معنی است که موتور باید به محض شروع به کار، آماده باشد. بنابراین با بیکار کردن ماشین خود، بدون اینکه از آن استفاده کنید ، بنزین اضافی مصرف می کنید.البته این بدان معنا نیست که هیچ وقت دلیلی ندارد که به ماشین خود کمی وقت بدهید تا گرم شود.

در صورت هر گونه مشکل اتومبیل خود می توانید با امداد راه صادق (امداد خودرو در غرب تهران) تماس بگیرید تا در کمترین زمان مشکل شما را برطرف کنند.

2 thoughts on “نحوه گرم کردن خودرو در سرما

  1. علی - ژانویه 16, 2021 at 12:46 ب.ظ

    سلام وای این متنتون خیلی خوب بود . من به خاطر اینکه ماشینم رو بیرون پارک می کنم همیشه مشکل گرم کردن ماشین تو زمستون رو داشتم

    Reply

Leave a Reply

بیست − 15 =

Call Now Buttonتماس با ما