نحوه عملکرد پمپ روغن

نحوه عملکرد پمپ روغن چگونه است؟ به طور حتم این سوال خیلی از افراد است که، چگونه یک پمپ روغن به سلامت و عملکرد موتور خودرو شما کمک می کند؟ برای عملکرد خوب یک موتور نیاز به حفظ فشار ثابت روغن در داخل موتور است تا روان کننده به هر یک از اجزا، شکاف و کانال تعبیه شده در واحد جریان یابد.

میزان فشار موتور همیشه ثابت نیست،اما این یک نقص فنی ماشین نیست، یک موتور برای روانکاری تمام قطعات متحرک خود به اندازه موتورهایی که با سرعت بسیار بالاتری کار می کنند، فشار زیادی ندارد. به طور معمول، هر 1000 دور در دقیقه به 10 psi فشار نیاز دارد، اگرچه این رقم می تواند در موتورهایی با کارایی بالا متفاوت باشد.

نحوه عملکرد پمپ روغن

همبستگی مستقیم بین فشار روغن و دور موتور به خود طراحی پمپ روغن مربوط می شود. این دستگاه ها برای بدست آوردن درایو مورد نیاز برای عملکرد بهتر ، به میل لنگ موتور متصل شده اند و معمولاً با نیمی از سرعت میل لنگ کار می کنند. میزان فشار تولید شده تابعی از خود دور موتور است.

پمپ روغن موتور

اکثر موتورها از سیستم روغن کشی مخزن مرطوب استفاده می کنند، به این معنی که پایین اجزای چرخنده موتور از داخل روغن عبور می کنند و هنگام چرخش، روان کننده ها را به بالای سیلندرها پرتاب می کند، پمپ روغن، روغن را به بالای موتور با فشار میفرستد.

طراحی پمپ های زیادی وجود دارد، اما هر یک از محورهای چرخ دنده ها یا روتورهایی که روغن را تحت فشار قرار می دهند با مجبور کردن آن در برابر محفظه محل چرخش چرخ دنده ها یا روتور، متمرکز می شوند. پمپ های دنده ای یک طراحی قدیمی تر هستند، در حالی که روتورها، به ویژه طرح های روتور خارج از مرکز، که از دو روتور تشکیل شده اند و دارای لوب های بیشتر از یک طرف دیگر هستند، در وسایل نقلیه مدرن بیشتر دیده می شوند. همچنین طرح هایی وجود دارد که از پره های کشویی روی روتور استفاده می کند و با تکیه بر یک جفت پمپ روغن، روغن کاری کل مجموعه چرخان را انجام می دهند.

هر نوع پمپ روغن را از طریق فیلتر روغن موتور رد می کند، سپس از طریق موتور به سمت بالا می رود، جایی که در نهایت دوباره به درون روغن می ریزد. دریچه های فشار نیز وجود دارد که باز می شوند تا اطمینان حاصل کنند که روغن از یک psi خاص بالاتر نمی رود، زیرا می تواند به اجزای داخلی آسیب برساند.

توجه به تمام قطعات موجود در خودرو به سلامت ماشین شما کمک می کند، امداد راه صادق، امداد خودرو در آبشناسان می تواند به شما در زمینه تعمیر ماشین، بکسل کردن ماشین و… کمک کند.

Leave a Reply

دو × پنج =

Call Now Buttonتماس با ما