نحوه عملکرد موتور ماشین

نحوه عملکرد موتور ماشین

نحوه عملکرد موتور ماشین چگونه است؟موتور ماشین چگونه کار می کند؟احتراق، به عنوان سوزاندن نیز شناخته می شود، فرآیند شیمیایی اساسی آزاد سازی انرژی از مخلوط سوخت و هوا است. در یک موتور احتراق داخلی، احتراق و سوخت درون خود موتور اتفاق می افتد. سپس موتور تا حدی انرژی حاصل از احتراق را به کار تبدیل می کند. این موتور از یک سیلندر ثابت و یک پیستون متحرک تشکیل شده است. گازهای احتراق منبسط شده پیستون را تحت فشار قرار می دهند و این باعث چرخش میل لنگ می شود. در نهایت، از طریق یک سیستم چرخ دنده در پیشرانه، حرکت چرخ های خودرو را هدایت می کند.

عملکرد موتور ماشین

در حال حاضر دو نوع موتور احتراق داخلی در حال تولید است، موتور بنزینی با احتراق جرقه ای و موتور دیزل با احتراق تراکمی. بیشتر اینها موتورهای چهار زمانه هستند، یعنی چهار حرکت پیستونی برای تکمیل یک چرخه لازم است. این چرخه شامل چهار فرایند مشخص است، مصرف، فشرده سازی، احتراق و فشار برق و اگزوز.

موتورهای دیزلی با احتراق جرقه ای و احتراق تراکمی در نحوه تأمین و اشتعال سوخت متفاوت هستند. در موتور ، سوخت با هوا مخلوط می شود و سپس در طی فرآیند جذب به سیلندر القا می شود. بعد از اینکه پیستون مخلوط سوخت و هوا را فشرده می کند، جرقه آن را مشتعل کرده و باعث احتراق می شود. انبساط گازهای احتراق، پیستون را در حین ضربه، هل می دهد. در موتور دیزلی فقط هوا به موتور وارد می شود و سپس فشرده می شود. سپس موتورهای دیزلی با سرعت مناسب و اندازه گیری شده، سوخت را به هوای فشرده گرم پاشیده و باعث مشتعل شدن آن می شوند.

بهبود موتورهای احتراق

طی 30 سال گذشته، تحقیق و توسعه به تولیدکنندگان کمک کرده است تا میزان آلودگی معیارهایی مانند اکسیدهای نیتروژن (NOx) و ذرات معلق (PM) را بیش از 99٪ کاهش دهند تا مطابق با استانداردها باشند. تحقیقات همچنین منجر به بهبود عملکرد (قدرت اسب بخار و زمان شتاب 0 تا 60 مایل در ساعت) و کارایی بهتر شده است،این روند به تولیدکنندگان کمک می کند تا مصرف سوخت را کاهش دهند.موتورهای احتراق داخلی قابلیت رانندگی و دوام فوق العاده ای دارند.

بلوک موتور (بلوک سیلندر)

بلوک موتور پایه و اساس موتور است. اکثر بلوک های موتور از آلیاژ آلومینیوم ساخته می شوند، اما هنوز هم آهن توسط برخی از تولید کنندگان استفاده می شود. بلوک موتور به دلیل وجود سوراخ بزرگ یا لوله هایی به نام سیلندر ، بلوک سیلندر نیز نامیده می شود. سیلندر جایی است که پیستون های موتور به سمت بالا و پایین می لغزند. هرچه سیلندرهای یک موتور بیشتر باشد از قدرت بیشتری نیز برخوردار است.

علاوه بر سیلندرها، مجاری دیگری نیز در این بلوک تعبیه شده است که باعث می شود روغن و مایع خنک کننده به قسمتهای مختلف موتور سرازیر شود.

محفظه احتراق

در محفظه احتراق، سوخت، هوا، فشار و برق با هم جمع می شوند و انفجار کوچکی ایجاد می کنند که پیستون های خودرو را به سمت بالا و پایین حرکت می دهد، بنابراین قدرت حرکت خودرو را ایجاد می کند. محفظه احتراق از سیلندر، پیستون و سر سیلندر ساخته شده است.

سرسیلندر

سر سیلندر یک قطعه فلزی است که روی سیلندرهای موتور قرار دارد. تورفتگی های گرد و کوچکی وجود دارد که در سر سیلندر ریخته می شود تا در قسمت بالای محفظه اتاق برای احتراق ایجاد شود. یک واشر سر مفصل بین سر سیلندر و بلوک سیلندر را مهر و موم می کند. سوپاپ های ورودی و خروجی ، شمع ها و انژکتورهای سوخت نیز روی سر سیلندر نصب می شوند.

انژکتور سوخت

برای ایجاد احتراق مورد نیاز برای حرکت پیستون ها،به سوخت در سیلندرها نیاز داریم. امروزه همه اتومبیل ها از یکی از سه سیستم تزریق سوخت استفاده می کنند: تزریق مستقیم سوخت، تزریق سوخت پورت شده یا تزریق سوخت بدنه دریچه گاز.

شمع موتور

بالای هر استوانه شمع قرار دارد. وقتی جرقه می زند، سوخت فشرده و هوا را مشتعل می کند و باعث انفجار می شود که پیستون را به سمت پایین هل می دهد.

می توان گفت موتور ماشین از مهم ترین قطعات موجود در ماشین است، در صورت عدم توجه به سلامت موتور ماشین هزینه های سنگینی برای تعمیر نیاز دارد، پس توصیه امداد راه صادق، امداد خودرو در غرب تهران به شما عزیزان این است، که به چکاپ های دوره ای اتومبیل خود توجه کنید.

Leave a Reply

6 + 13 =

Call Now Buttonتماس با ما