نحوه عملکرد دینام

نحوه عملکرد دینام

نحوه عملکرد دینام ماشین چگونه است؟ دینام ماشین همیشه یکی از عناصر اساسی تأمین نیروی الکتریکی در وسایل نقلیه بوده است. با این حال، با تغییر و افزایش الزامات و تقاضاهای مصرف برق خودرو، دینام ها مجبور شده اند برای پاسخگویی به آنها سازگار شوند.دینام با تبدیل انرژی مکانیکی از موتور به نیروی الکتریکی، انرژی اجزای موجود در ماشین را تأمین می کند و بار آن را با توجه به تغییر شرایط رانندگی تطبیق می دهد.

با این حال ، نیازهای وسایل نقلیه مدرن به این معنی است که تجهیزات الکتریکی بیشتری وجود دارد که دینام برای تأمین آنها نیاز دارد. این افزایش تولید باید تأمین شود در حالی که وزن خاص و شرایط محیطی را نیز برآورده می کند.

نحوه عملکرد دینام ماشین

در زمان استارت زدن ماشین توسط راننده، باتری ماشین سبب روشن شدن خودرو می شود، در نتیجه تمام قطعات برقی خودرو با باتری ماشین درگیر می گردند، باتری ماشین نیز انرژی خود را از قطعه ای به نام دینام تامین می کند، در مقابل دینام ماشین نیز نیروی محرکه خود را از تسمه تایم تامین می کند. در صورت هر گونه مشکل در این عملکرد ها، باتری چراغ قرمز نشان می دهد.همچنین خرابی بلبرینگ ها در صورت بی توجهی به تعمیر می تواند دینام را از کار بی اندازد که معمولا با سر و صداهایی خود را نشان می دهد.

نحوه عملکرد دینام

خروجی دینام

خروجی دینام معمولاً با آمپر بیان می شود که اساساً فقط مقداری از جریانی است که واحد، قادر به تأمین تمام تجهیزات در سیستم الکتریکی است.زمانی که خروجی دینام قادر به تأمین کامل نیازهای سیستم الکتریکی ماشین نیست، شما می توانید از چراغ های کم نور گرفته تا مشکلات شدید رانندگی، هر چیزی را تجربه کنید. اگر به این موارد بی توجهی کنید، این مشکل در نهایت منجر به سوختن کل دینام خواهد شد.

در حالی که رتبه بندی خروجی دینام به شما ایده می دهد که برای چه چیزی طراحی شده است ، تنها راه برای دیدن اینکه دینام در واقع چه توانایی هایی دارد، آزمایش آن است. برای این منظور، می توانید خروجی واقعی دینام را تحت یک بار شبیه سازی شده اندازه گیری کنید، این کار به شما امکان می دهد ایده ای را که در شرایط دنیای واقعی قادر به ایجاد آن است، را بدست آورید.

دینام DENSO

DENSO با ارائه طرح های دینام کوچکتر با خروجی بیشتر ، به تولیدکنندگان کمک می کند تا نیازهای مدرن خودرو را به راحتی برآورده کنند. با وجود هر سه طرح دینام DENSO ، معمولی ، نوع III و SC ، اولویت ارائه خروجی هر چه بیشتر در کوچکترین و سبک ترین ساخت ممکن است. تا کوچکترین عناصر دینام، هر قسمت برای حداکثر کارایی طراحی شده است.

دینامهای کارآمد عملکرد الکتریکی کارآمد را ارائه می دهند! دینام ماشین با طراحی ابتکاری و خروجی بهینه الکتریکی خود، می تواند در کمترین موتورهای اتومبیل، حتی برای بالاترین تقاضای خودرو نیز تأمین انرژی کند. این به این معنی است که اتومبیل ها می توانند به طور موثر به کار خود ادامه دهند، در حالی که از طراحی سخت و استانداردهای زیست محیطی برخوردار هستند.همچنین فناوری شارژ هوشمند نوظهور قابلیت اطمینان و دقت را در کنترل تولید و توزیع خروجی دینام فراهم می کند.امداد خودرو غرب تهران، کلیه خدمات امدادی خودرو مانند جا به جایی خودرو، تعمییر خودرو و .. را در سراسر تهران  ارائه می دهد.

Leave a Reply

نوزده + 7 =

Call Now Buttonتماس با ما