نحوه عملکرد استارت ماشین

نحوه عملکرد استارت ماشین

نحوه عملکرد استارت ماشین چگونه است؟ شاید این سوال خیلی از افراد باشد که سیستم استارت خودرو چگونه کار می‌کند؟به همین دلیل در ادامه امداد راه صادق، امداد خودرو در غرب تهران به بررسی این موضوع می پردازیم.

نحوه عملکرد استارت ماشین

اتومبیل شما چگونه شروع می شود؟

برای اینکه ماشین شما خوب کار کند، داشتن اطلاعاتی در مورد نحوه کار، اجزای مختلف اتومبیل برای شما مفید است. ممکن است در ابتدا سیستم راه اندازی وسیله نقلیه شما گیج کننده به نظر برسد، اما هر راننده می تواند نحوه کارکرد آن و دلیل اهمیت حفظ آن را بیاموزد.

چگونه ماشین شما شروع به کار می کند؟

امروزه اکثر وسایل نقلیه از موتور برای راه اندازی استفاده می کنند. این سیستم از پنج قسمت اصلی تشکیل شده است:

باتری

کلید جرقه زنی

رله استارتر

کابل های باتری

موتور استارتر

وقتی همه این قطعات با هم کار می کنند ماشین شما روشن می شود.

باتری ماشین

باتری وسیله نقلیه، جریان الکتریکی مورد نیاز برای شروع اتومبیل شما را تأمین می کند و همچنین برق اضافی را در صورت لزوم تأمین می کند. وقتی کلید خود را در در حالت روشن قرار می دهید و ماشین خود را روشن می کنید، جریان الکتریکی شروع به حرکت می کند.

سوئیچ احتراق

سوئیچ احتراق باعث می شود، تا جریان الکتریسیته در مکان مورد نیاز جریان یابد. این سیستم دارای پنج موقعیت است. موقعیت شروع، موقعیتی است که برق را به احتراق می رساند و جریان الکتریکی را به رله استارت می فرستد.

رله شروع کننده

رله استارتر جریان الکتریکی کوچکی را که سوئیچ جرقه زنی ارسال می کند دریافت کرده و آن را به جریان بزرگتر مورد نیاز برای روشن شدن موتور تبدیل می کند. اگرچه اتومبیل ها برای شروع به جریان الکتریکی زیادی احتیاج دارند، اما سوئیچ ها و سیم های جرقه زنی باید دو برابر شوند تا جریانی به این بزرگی را ایجاد کنند.

کابل های باتری

کابلهای باتری شما سیمهای چند رشته ای و بزرگی هستند. آنها این جریان الکتریکی بزرگ را به استارت موتور منتقل می کنند.

استارتر موتور ماشین

استارت موتور شما دو دنده دارد. وقتی جریان الکتریکی به موتور می رسد، وقتی موتور را می چرخاند، آنها با هم مشبک می شوند. با وارد شدن سوخت و جرقه به داخل سیلندرها، موتور مشتعل می شود، بنابراین موتور روشن می شود. هنگامی که موتور شروع به چرخش می کند ، یک گجت استارت و موتور را از هم جدا می کند.

نحوه نگهداری استارت ماشین

اگرچه شما اغلب به سیستم شروع اتومبیل خود فکر نمی کنید، اما ممکن است نیاز به  تعمیرات داشته باشد. باتری ماشین شما باید گاهی اوقات تمیز و بازرسی شود. چگالش و خوردگی الکترولیت به طور طبیعی جمع شده و باید برداشته شود. سیم ها و کابل های برق شما باید از نظر شکستگی بررسی شوند. همچنین مهم است که تسمه دینام خود را از نظر ترک خوردگی بررسی کنید.تکنسین های امداد خودرو می توانند  بهترین شرایط را در مورد شرایط سیستم راه اندازی ماشین، برایتان مهیا سازند.اگر سیستم استارت ماشین شما هم  به تنظیماتی نیاز دارد، با امدادراه صادق تماس بگیرید.

Leave a Reply

دو × سه =

Call Now Buttonتماس با ما