عملکرد سیلندر در ماشین

عملکرد سیلندر در ماشین

نحوه عملکرد سیلندر در ماشین چگونه است؟ در مطالب پیشین در رابطه با نحوه عملکرد استارت ماشین ، بکسل کردن ماشین و… صحبت کردیم در ادامه امداد خودرو صادق به بررسی نحوه عملکرد سیلندر خودرو می پردازد. موتورهای موجود در خودروهای امروزی بسته به اندازه و وزن خودرو یا کاری که موتور انتظار دارد، در اندازه ها و تعداد سیلندر متفاوت هستند. همچنین ممکن است موتور برای عملکرد یا مسافت پیموده شده نیاز به سوخت بهتری داشته باشد. موتورها معمولاً در 4 ، 6 یا 8 سیلندر عرضه می شوند. سیلندرها هر کدام به گونه ای طراحی شده اند که به صورت جداگانه نیرو تولید می کنند. وقتی آنها را با هم ترکیب کنید قدرت بیشتری تولید می کنند. لازم به ذکر است که توان خروجی موتورها با تعداد سیلندرهای موتور افزایش می یابد.

عملکرد سیلندر در ماشین

تعداد سیلندر ها

تعداد سیلندرهای موتور به دلیل افزایش قدرت اسب بخار، قدرت حمل بار موتور را افزایش می دهد. فکر کنید یک واگن 2000 پوندی توسط چهار اسب ، شش اسب و هشت اسب کشیده می شود. چهار اسب می توانند واگن را بدون مشکل در ده مایل در ساعت روی زمین بکشند اما فقط برای چهار ساعت می توانند این کار را انجام دهند بدون اینکه برای استراحت متوقف شوند. شش اسب می توانند یک واگن را برای دو ساعت بیشتر بکشند و هشت اسب می توانند آن را برای هشت ساعت بیشتر بکشند. این مثال نشان می دهد که اسب ها بیشتر می شدند، می توانستند مسافت بیشتری را طی کنند، موتور نیز به همین روش کار می کند. بیشتر موتورهای چهار سیلندر تا زمانی که موتورهای شش یا هشت سیلندر قبل از فرسودگی عمر نمی کنند دوامی نخواهند داشت.

پالا رفتن از یک تپه نیز همین است. موتور کوچکتر قادر نخواهد بود واگن 2000 پوندی را به همان سرعتی که موتور شش یا هشت سیلندر می تواند حمل کند، بالا بکشد. وقتی از یک موتور کوچکتر در شرایط بار کم استفاده می کنیم، ممکن است عملکرد آن همانند موتورهای بزرگتر باشد اما با هزینه کمتری. به همین دلیل موتورهای کوچک را در اتومبیل های کوچک و موتورهای بزرگتر را در اتومبیل های بزرگتر یا کامیون ها مشاهده خواهید کرد.

موتور 4 سیلندر

در حال حاضر استفاده از موتورهای کوچکتر در کاربردهای سنگین تر اما با موتورهای با کارایی بالا مرسوم تر است، زیرا  در صورت نیاز به انرژی اضافی از مقادیر مشابه سوخت استفاده می شود و در صورت عدم نیاز به نیروی اضافی از سوخت کمتری استفاده می کند. به عنوان مثال، ما می توانیم یک موتور 4 یا 6 سیلندر اسب بخار را با شارژ بیش از حد یا توربوشارژ افزایش دهیم تا در هنگام شارژ موتور با سوخت و هوا اضافی، همان قدرت 6 یا 8 سیلندر را داشته باشیم. وقتی به حالت کم بار مانند کروز با سرعت ثابت می رسیم ، موتور نیازی به قدرت اضافی ندارد و شارژ بیش از حد یا توربوشارژ خاموش است بنابراین شما یک سیلندر 4 یا 6 معمولی دارید و از سوخت کمتری استفاده می کنید.

انتخاب سیلندر خودرو

قابلیت اطمینان موتور به عوامل مختلفی از جمله نحوه نگهداری موتور، میزان بارگیری موتور، عادات رانندگی شما، بزرگراه در مقابل رانندگی درون شهری و زمینی و… بستگی دارد. موتور بزرگتر با بیشترین سیلندر در شرایطی که موتور سخت تر یا در شرایط سخت رانندگی، کار می کند دوام بیشتری خواهد داشت. موتور بزرگتر هنگام مواجهه با این شرایط نامطلوب به اندازه موتور کوچکتر فشار نمی آورد.

Leave a Reply

12 + 2 =

Call Now Buttonتماس با ما