علت ریختن ضد یخ زیر ماشین

علت ریختن ضد یخ زیر ماشین

علت ریختن ضد یخ از زیر ماشین چیست؟ نشت ضد یخ ممکن است کار بزرگی به نظر نرسد، اما می تواند یک وضعیت خطرناک برای موتور ماشین شما ایجاد کند. بدون مقدار مناسب ضد یخ، موتور شما می تواند بیش از حد گرم شود (یا در ماه های زمستان یخ بزند). از آنجا که نقش مهمی در خوب کارکردن موتور ماشین دارد، خنک کننده باید به طور منظم بررسی شود. این امر خصوصاً در مورد اتومبیل های قدیمی صادق است که ممکن است به اندازه کارآیی مدل های جدید عمل نکنند، در ادامه امداد خودرو غرب تهران امداد راه صادق به بررسی این موضوع می پردازد.

بارزترین علامت نشت مایع خنک کننده مایعات قابل مشاهده در کف گاراژ شما (یا هرجایی که ماشین خود را پارک می کنید) است. از آنجا که این تنها مایعی نیست که می تواند از موتور شما نشت کند، مهم است که بدانید برای تعیین نوع مایعات، به دنبال چه چیزی بگردید. ماده خنک کننده معمولاً به رنگ سبز روشن، نارنجی یا صورتی است و ممکن است بوی شیرینی داشته باشد. اگر متوجه شدید که نشتی از ضد یخ دارید، آن را سریع تمیز کنید، زیرا برای افراد و حیوانات خانگی نیز بسیار سمی است.

راه دیگری که ممکن است متوجه نشت مایع خنک کننده شوید مشاهده دما سنج است. اگرچه برخی از نوسانات اندازه گیری دما طبیعی است، اما تغییر سریع یا قابل توجه دما معمولاً نشانه وجود مشکلی است که باید قبل از آسیب دیدن ماشین، آن را بررسی کنید.

برای دیدن اینکه آیا موتور شما نشت ضد یخ است، سطح خنک کننده را در مخزن انبساط بررسی کنید و آن را پر کنید، سپس سطح را کنترل کنید تا بفهمید مایعات خود را از دست می دهید یا خیر.پس از اطمینان از ضدیخ بودن این نشت، می توانید محل دقیق آن را مشخص کنید. به دلایل مختلف ضد یخ می تواند نشت کند.

علت ریختن ضد یخ زیر ماشین

علت ریختن ضد یخ از زیر ماشین

یک سوراخ در رادیاتور وجود دارد!

تمام قطعات موتور اتومبیل شما باید ساییدگی و دمای شدید را تحمل کنند. خوردگی درون رادیاتور یکی از دلایل اصلی نشت مایع ضدیخ است. با پیر شدن و ضعیف شدن لوله ها، ممکن است رسوبات یا بقایایی در داخل ایجاد کنید که باعث نشت می شود. واشر آب بندی بین مخزن و رادیاتور نیز می تواند فرسوده شود و این می تواند منجر به نشت شود.

شیلنگ های متصل به رادیاتور نیز می توانند مقصر باشند. با فرسوده شدن، شلنگ های اتومبیل شما سخت و شکننده می شوند. مکانهایی که به رادیاتور، پمپ آب و هسته بخاری متصل می شوند، در نتیجه در برابر نشتی آسیب پذیر می شوند.

یک CAP رادیاتور نشتی دارید!

درپوش رادیاتور ممکن است کوچک باشد، اما کار بزرگی دارد. رادیاتور فوق العاده تحت فشار است و درپوش وظیفه ایجاد یک مهر و موم محکم را دارد که سیستم خنک کننده را در فشار مناسب نگه می دارد. با این حال، با گذشت زمان، مهر و موم آن خراب می شود یا ممکن است فنر شروع به فرسودگی کند، که باعث می شود مایع خنک کننده از آن خارج شود.

واشر سر سیلندر

واشر سر سیلندر نقش زیادی در عملکرد موتور ماشین دارد. این واشربین سر سیلندر و بلوک موتور قرار می گیرد و در صورت ایجاد نشت، می تواند مشکل ساز شود.

وقتی این اتفاق می افتد، دیگر نمی تواند روغن موتور و مایع خنک کننده را جدا نگه دارد، که بسیار خطرناک است و می تواند منجر به خرابی موتور شود. همچنین می تواند اجازه نشت مایع خنک کننده در خارج از موتور را نیز بدهد و با پایین آمدن سطح مایع خنک کننده، توانایی خنک شدن ماشین شما نیز کاهش می یابد.

پمپ آب ماشین از کار افتاده است!

پمپ آب نقش مهمی در اطمینان از گردش مایع خنک کننده در کل سیستم خنک کننده ایفا می کند. معمولاً توسط کمربند رانده می شود و در قسمت پایین موتور، نزدیک تسمه های محرک قرار دارد. به شلنگ پایین رادیاتور متصل می شود، اما گاهی اوقات این اتصال شلنگ ممکن است شل شود یا دچار خوردگی شود.

صرف نظر از علت، وقتی پمپ آب مشکلی دارد که مانع از حرکت مایع ضد یخ آن در کل سیستم می شود، موتور شما در نهایت داغ می شود.

مخزن توسعه اتومبیل مشکل ساز باشد!

برای کمک به خنک کننده رادیاتور، اتومبیل ها دارای مخزن انبساطی هستند که همان ظرف پلاستیکی کنار موتور است. معمولاً توسط شیلنگ لاستیکی به رادیاتور متصل می شود و با گرم شدن یا خنک شدن موتور ، مایع خنک کننده را به رادیاتور ارسال می کند.

با گذشت زمان و قرار گرفتن در معرض تغییرات دما، آن پلاستیک می تواند ضعیف شود و همچنین قطعات متصل به آن نیز ضعیف می شوند. ممکن است ظرف ترک بخورد یا درپوش آن نشت کند و این امر باعث می شود تا مایع خنک کننده خارج شود. یا ممکن است خراب شدن شیلنگ به رادیاتور منجر شود و منجر به اتصال شل شود که اجازه نشت مایعات را می دهد.

از نشت مایع ضد یخ جلوگیری کنید

یکی از راه های جلوگیری از نشت مایع ضد یخ رعایت یک برنامه منظم نگهداری پیشگیرانه است که شامل تغییر مایع ضد یخ در رادیاتور شما است. خنک کننده قدیمی ممکن است ترش شود و در صورت بروز این حالت، اسیدی شده و شروع به خوردن آلومینیوم رادیاتور می کند.

تعمیر و نگهداری منظم همچنین می تواند شلنگ های شل و خراب یا سایر مشکلات را که منجر به نشت رادیاتور می شود، تشخیص دهد.اگر علائمی از نشت مایع خنک کننده را مشاهده کردید ، بهتر است اتومبیل خود را به یک امداد خودرو برسانید که بتواند مشکل را پیدا و برطرف کند.

Leave a Reply

دو + 18 =

Call Now Buttonتماس با ما