سیستم سوخت رسانی خودرو

سیستم سوخت رسانی خودرو

سیستم سوخت رسانی خودرو چگونه کار می کند؟ در ادامه امداد راه صادق در رابطه با سیستم سوخت در اتومبیل و اینکه چگونه کار می کند صحبت می کند. طی دهه گذشته خودروها بسیار تکامل یافته اند و بزرگترین مسئله ای که سازندگان با این پیشرفتها به آن پرداخته اند مربوط به میزان مصرف سوخت توسط موتور است. در نتیجه، سیستم های سوخت موجود در اتومبیل های مدرن بسیار پیچیده می شوند.

سیستم سوخت رسانی خودرو

مخزن بنزین

مخزن بنزین یک ماشین وظیفه دارد بنزین را در سیستم سوخت نگه دارد. این مخزن را می توان از خارج، از طریق یک سوراخ کوچک پر کرد که در صورت عدم استفاده با درپوش، مهر و موم شده است.سوخت چند مرحله را قبل از رسیدن به موتور طی می کند:

بنزین ابتدا وارد پمپ سوخت می شود. پمپ بنزین همان چیزی است که به صورت فیزیکی سوخت را از مخزن پمپ می کند. بعضی از وسایل نقلیه دارای چندین پمپ سوخت (یا حتی چندین مخزن بنزین) هستند، اما سیستم همچنان به همان شکل کار می کند. مزیت داشتن چندین پمپ این است که هنگام پیچیدن یا حرکت روی شیب، زمانی که سوخت نمی تواند از یک سر مخزن به سر دیگر برسد می توان از مخزن دیگر استفاده کرد.

در اکثر وسایل نقلیه خطوط سوخت فلزی سخت وجود دارد که سوخت را از مخزن به سمت موتور هدایت می کنند. آنها در امتداد قسمتهایی از وسیله نقلیه اداره می شوند که در معرض عناصر قرار نگیرند، تا تحت تاثیر از اگزوز یا سایر اجزا، بیش از حد گرم نشوند.

قبل از رسیدن به موتور، بنزین باید از فیلتر سوخت عبور کند. فیلتر سوخت قبل از ورود به موتور، هرگونه ناخالصی یا بقایای بنزین را از بین می برد. این یک مرحله بسیار مهم است، یک فیلتر سوخت تمیز کلید یک موتور با دوام و تمیز پاک است، سرانجام، بنزین به موتور می رسد.

بنزین در موتور کاربراتور

کاربراتورها وظیفه مصرف بنزین و مخلوط کردن آن با مقدار مناسب هوا برای احتراق در محفظه احتراق را داشتند. کاربراتور برای جذب هوا به فشار مکش ایجاد شده توسط خود موتور متکی است. این هوا سوختی را به همراه دارد که در کاربراتور نیز وجود دارد. این طراحی نسبتاً ساده بسیار خوب عمل می کند، اما وقتی تقاضای موتور در دورهای مختلف متفاوت باشد، دچار مشکل می شود. از آنجا که دریچه گاز تصمیم می گیرد که کاربراتور چه مقدار از مخلوط هوا و سوخت را وارد موتور کند، سوخت به صورت خطی وارد می شود و گاز بیشتر برابر با سوخت بیشتری است.

تزریق سوخت مکانیکی

درست مانند ساعت های مچی، تزریق سوخت می تواند به صورت الکترونیکی یا مکانیکی نیز کار کند. تزریق سوخت مکانیکی امروزه چندان رایج نیست، زیرا از ماندگاری بالاتری برخوردار است و تنظیم آن با یک کاربرد خاص بیشتر طول می کشد. تزریق سوخت مکانیکی با اندازه گیری مکانیکی میزان هوای وارد شده به موتور و میزان سوخت وارد شده به انژکتورها کار می کند.

تزریق سوخت الکترونیکی

تزریق سوخت الکترونیکی می تواند به گونه ای برنامه ریزی شود که برای مصارف خاص مانند یدک کش بهترین عملکرد را داشته باشد و این تنظیم الکترونیکی زمان کمتری نسبت به تزریق سوخت مکانیکی دارد و به اندازه سیستم کاربراتوری نیازی به تنظیم مجدد ندارد.کنترل های الکترونیکی به مکانیک ها اجازه می دهد تا داده ها را از موتور به راحتی و به طور مداوم بالا بکشند. تزریق سوخت الکترونیکی مسافت پیموده شده سوخت بهتر و عملکرد سازگارتر را در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهد.

Leave a Reply

12 + بیست =

Call Now Buttonتماس با ما