خاموش شدن خودرو

خاموش شدن خودرو

علت خاموش شدن خودرو چیست؟ علت خاموش شدن ماشین هنگام گرفتن کلاچ یا ترمز چیست؟ چه کنیم تا از خاموش شدن یکباره اتومبیل جلوگیری کنیم؟ همه اتومبیل های دستی دارای کلاچ هستند که برای اتصال قدرت موتور از طریق چرخ دنده، به چرخ های ماشین استفاده می شود. در اکثر موارد راکد بودن منجر به خطای انسانی است، اما چه کنیم تا از این اتفاق جلوگیری کنیم؟

یکی از ابتدایی ترین مواردی که هنگام یادگیری رانندگی باید با آن کنار بیایید، یافتن نقطه گاز گرفتن اتومبیل است. این نقطه دقیقاً دو صفحه کلاچ برای اتصال موتور و چرخ های اتومبیل شما در کلاچ است. بسیاری از اتومبیل ها به دلیل آزاد شدن سریع کلاچ یا فراموش کردن استفاده از کلاچ هنگام کند شدن سرعت، متوقف می شوند.

خاموش شدن خودرو

به همین دلیل است که احتمالاً توقف، زمانی که در صف ترافیک هستید، و یا هنگامی که در یک سربالایی در حرکت هستید، وجود دارد.

چگونه از توقف اتومبیل جلوگیری کنیم؟

این مراحل را در بزرگراه یا در پارکینگ منزل خود تمرین :

با پای چپ کلاچ را کاملاً به زمین فشار دهید.

وارد دنده اول شوید.

به آرامی با پای راست خود گاز را فشار دهید تا موتور شروع به چرخش کند.

آهسته کلاچ را بلند کنید تا به نقطه گزش برسید. ( دور موتور پایین می آید و ماشین شما سعی می کند جلو برود)

در حالی که به بلند کردن کلاچ ادامه می دهید و در حالی که هنوز گاز را فشار می دهید، ترمز دستی خود را رها کنید.

هنگامی که ماشین شما شروع به حرکت کرد، پای خود را کاملاً از کلاچ بلند کنید.

این مراحل همچنین به شما کمک می کند تا از حالت سکون بهبود پیدا کنید. اگر ایستاده اید، ترمز دستی را درگیر کرده، دنده خود را در حالت خنثی قرار دهید و موتور خود را دوباره راه اندازی کنید.

خاموش شدن ناگهانی ماشین همچنین ممکن است هنگام توقف ایجاد شود. اما اجتناب از این امر نسبتاً آسان است، فقط کافی است، کلاچ خود را پایین نگه دارید.

نکته ی قابل ذکر این است که، اگر در جاده ای شلوغ متوقف شده باشید، حفظ آرامش اولین مرحله است، به بوق های اطراف توجه نکنید و آنها را نادیده بگیرید، فقط تمرکز کنید. هرچه زودتر حرکت کنید، سریعتر همه می توانند حرکت کنند.

هوشیار باشید، قبل از شروع به حرکت دوباره، اطراف خود و تمام آینه های خود را بررسی کنید و فراموش نکنید که نقطه کور خود را چک کنید.

توقف در وسط ترافیک می تواند خطرناک باشد، بنابراین برای داشتن آرامش بیشتر، اطمینان حاصل کنید که در طول دوره های آموزشی خود تحت پوشش بیمه هستید.

امداد راه صادق، کلیه خدمات امدادی خودرو مانند جا به جایی خودرو، تعمییر خودرو و .. را در سراسر تهران به خصوص غرب تهران ارائه می دهد. ما از سال 1380 شروع به فعالیت کرده و کاملا تحت پوشش بیمه می باشیم ما آماده هستیم تا به تمام نیازهای اضطراری وسیله نقلیه شما در 24 ساعت شبانه روز ، هفت روز هفته پاسخ دهیم.

Leave a Reply

پنج × 3 =

Call Now Buttonتماس با ما