تعویض روغن خودرو

تعویض روغن خودرو

بهترین زمان تعویض روغن خودرو را چطور حساب كنیم؟ چگونه می توان فهمید که زمان تغییر روغن ماشین است؟ میزان مصرف طبیعی روغن اتومبیل چقدر است؟ اگر شما هم نگرانی در خصوص خرابی خودرو خود به دلیل عدم تعویض به موقع روغن خودرو خود دارید توصیه می شود ادامه این مطلب را مطالعه کنید.

احتمالاً به شما گفته شده است که هر 3000 کیلومتر نیاز به تعویض روغن ماشین خود دارید. این یک استاندارد کاملاً پذیرفته شده در مورد تعویض روغن است، اما آیا واقعاً لازم است که روغن موتور خود را دقیقاً پس از طی 3000 کیلومتر تعویض کنیم؟

تعویض روغن خودرو

پس از چند وقت نیاز به تعویض روغن اتومیبیل دارید؟

سالها پیش، ایده خوبی بود که روغن موتور و فیلتر روغن خود را مرتباً عوض کنید، اما به دلیل پیشرفت در مواد موتور و تحمل شدیدتر و همچنین روغنی که وارد موتور می شود، اکثر تولید کنندگان فواصل 7500 کیلومتر و یا حتی بیشتر را توصیه می کنند.به عنوان مثال اتومبیل فورد، فولکس واگن و پورشه هر 10 هزار کیلومتر تعویض روغن را توصیه می کنند.

این فواصل بسته به سازنده و موتورهای مختلف متفاوت است، بنابراین از دفترچه راهنما یا برنامه تعمیرات و نگهداری ماشین خود کمک بگیرید تا ببینید روغن در خودرو چگونه تغییر می کند و از چه نوع روغن استفاده کنید.

تولیدکنندگان اتومبیل اغلب پیشنهاد می کنند که روغن ماشین را بیشتر برای شرایط شدید رانندگی تعویض کنید، مانند رانندگی با توقف گسترده یا درجا کار کردن اتومیبل در ترافیک، رانندگی در گرما یا سرما یا رانندگی مکرر با مسافت کوتاه که موتور قبل از رسیدن به دمای لازم کار می کند.

تعویض روغن اتومبیل در خودرو های مدرن

ویژگی های مدرن خودرو باعث می شود که نگهداری از اتومبیل به مراتب راحت تر باشد. برخی از شرکتهای اتومبیلرانی، از جمله فورد و جنرال موتورز، اکثر وسایل نقلیه را به مانیتورهای عمر روغن مجهز می کنند، این قابلیت به شما زمان تعویض روغن را  بر اساس سرعت خودرو، دمای موتور، شرایط آب و هوایی، تعداد استارت های سرد و سایر عوامل را می گوید.

با استفاده از جنرال موتورز، حداقل یک بار در سال روغن خود را تعویض می کنید حتی اگر چراغ هشدار دهنده نشانگر سرویس روشن نشود. با داشتن فواصل زمانی طولانی تر بین تغییرات روغن، مهمتر است که حداقل یک بار در ماه سطح روغن را بررسی کنید تا مطمئن شوید که مقدار کافی روغن اتومبیل دارید.

امداد راه صادق به مشتریان خود توصیه می کند که قبل از خرابی و نیاز به تعمیرات بیشتر اتومبیل هر چه سریعتر به تعمیرگاه و یا مرکز نمایندگی خودرو خود مراجعه کنید، در صورت بی توجهی به هزینه های پایین و کوچک اتومبیل، لازم است هزینه های بیشتری برای تعمیر خرابی اتومبیل خود پرداخت کنید، امداد خودرو صادق، کلیه خدمات امداد خودرو مانند جا به جایی خودرو، تعمیر خودرو و .. را در سراسر تهران به خصوص در غرب تهران ارائه می دهد.

2 thoughts on “تعویض روغن خودرو

  1. منوچهر - ژانویه 16, 2021 at 12:49 ب.ظ

    شما روغنی که برای ماشین پیشنهاد می کنید چه مارکی هست؟

    Reply

Leave a Reply

یک × پنج =

Call Now Buttonتماس با ما