تعمیر سیستم خنک کننده خودرو

تعمیر سیستم خنک کننده خودرو

در صورت خرابی سیستم خنک کننده خودرو چه کنیم؟ تعمیر سیستم خنک کننده خودرو چگونه انجام می شود؟ همانطور که قبلا هم گفته شد، هر گونه خرابی در هر قسمت اتومبیل باعث ناهماهنگی و در نتیجه خرابی در سیستم خودرو می شود، پس بهتر است به سلامت تمام قطعات خودرو خود اهمیت دهید، مراکز امداد خودرو دارای تجهیزات و تکنسین هایی برای تشخیص و تعمیر دقیق کلیه مشکلات مربوط به سیستم خنک کننده خودرو هستند.

با گذشت زمان، و با ضعیف شدن ضد یخ و خنک کننده موتور که به دلیل دمای بالای کار موتور، از بین می روند، منجر به خرابی شلنگ ها، ترموستات ها، رادیاتورها، پمپ های آب و هسته های بخاری می شود.

تعمیر سیستم خنک کننده خودرو

عواقب از بین رفتن ضد یخ در خودرو

از بین رفتن ضد یخ و خنک کننده می تواند باعث گرم شدن بیش از حد موتور و در نتیجه خرابی موتور شود. مقاومت ضد یخ ناکافی می تواند منجر به پارگی یخ زدگی و شروع سخت موتور خودرو در زمستان شود.

روند کار سیستم خنک کننده اتومبیل

سیستم خنک کننده اتومبیل متشکل از رادیاتور، شیلنگ رادیاتور ، بخاری ، شیلنگ بخاری، ترموستات، پمپ آب و خنک کننده ویژه است.

موتور احتراق داخلی بیش از 300 درجه سانتیگراد کار می کند و از گرمای بیش از حد جلوگیری می کند و باعث اتصال اجزای چرخنده با کمک روغن در مخزن می شود، یک سیستم خنک کننده به خارج از موتور اضافه می شود و گرما را از موتور دور می کند، بلوک رادیاتور که در آن گرما به خنک کننده رادیاتور منتقل می شود، مایع خنک کننده را در اطراف بلوک گردش می دهد و باعث می شود تا مایع خنک کننده توزیع شود، بنابراین از ایجاد نقاط داغ جلوگیری می کند.

همانطور که در ابتدا گفته شد دمای احتراق در 300 درجه سانتیگراد است. برای اطمینان از اینکه موتور قبل از باز شدن سوپاپ باعث جریان خنک کننده در حدود 85 درجه سانتیگراد می شود، یک ترموستات یا شیر دما نصب شده است. با کمک فن های خنک کننده هوا از رادیاتور خارج می می شود، و می توان دمای موتور داخلی را کنترل کرد. ماده خنک کننده، ماده شیمیایی ویژه ای دارد که به خنک سازی، روغن کاری، رسوب زنگ زدگی و ایجاد بار الکتریکی که به نوبه خود آلیاژ موجود در سر سیلندر را می خورد،  متوقف می کند.

امداد راه صادق  تعمیر و نگهداری کامل سیستم خنک کننده را به صورت کاملا حرفه ای به  مشتریان خود ارائه می دهد.

Leave a Reply

هفده − 2 =

Call Now Buttonتماس با ما