امداد خودرو چیست؟

امداد خودرو چیست؟

امداد خودرو چیست؟ شرایط گرفتن امداد خودرو چگونه است؟ اغلب افراد برای رفت و آمد های روزانه خود از خودرو های شخصی استفاده میکنند، البته برای همه افراد رسیدن به موقع محل کا، قرار ملاقات، دانشگاه و… حائز اهمیت است. این اتفاق حداقل یکبار برای همه افراد پیش آمده است که به دلیل نقص فنی اتومبیل خود نتوانسته اند در زمان مشخص به قرار خود برسند. امداد خودرو بهترین راه حل در این زمان است.

امداد خودرو چیست؟

امداد خودرو با ارائه تجهیزات و امکانات ویژه، به افرادی که خودرو آن ها دچار نقص فنی شده است کمک میکند.در شرایطی که خودرو شما حرکت نمیکند و یا دچار نقص باشد، میتوانید با امداد راه صاق تماس بگیرید.

امداد خودرو چه خدماتی را ارائه میدهد؟

اینکه بخواهیم به صورت موردی خدماتی که توسط امداد خودرو ارائه میشود را نام ببریم درست نیست. در حقیقت امداد خودرو صادق تمام خدماتی که برای تعمیر و به کار انداختن اتومبیل نیاز است را ارائه میدهد این خدمات شامل حمل اتومبیل، تعمیر و یا تعویض قطعه ماشین است.

امداد خودرو چیست؟

چه مواردی باید قبل از حرکت اتومبیل چک شود؟

به طور حتم برای جلوگیری از عواقب خرابی اتومبیل چه بهتر است که قبل از حرکت مواردی توسط راننده و یا امدادگر چک شود، این موارد شامل :

چک کردن تایرها

خرابی و پارگی تایر ها میتواند عواقب بدی را داشته باشد یک راننده وظیفه شناس باید قبل حرکت خصوصا قبل از مسافرت، از سلامت تایر های ماشین اطمینان حاصل کند.

چک کردن سیستم خنک کننده ماشین

قبل از حرکت ماشین و زمانی که موتور اتومبیل خنک است مایع رادیاتور و تانک مایع ذخیره رادیاتور پر باشد. استفاده از ترکیب ضد یخ و آب برای پر کردن مخزن رادیاتور پیشنهاد خوبی است.

روغن اتومبیل

بررسی روغن ماشین یکی دیگر از مواردی است که باید قبل از راه انداختن خودرو خود چک کنید، تنها در صورتی لزومی به این کار نیست که روغن اتومبیل خود را به تازگی عوض کرده باشید.
توصیه می کنیم اگر قصد سفر دارید حتما قبل از سفر روغن ماشین خود را تعویض کنید.
گاهی ممکن است خودرو دچار روغن سوزی شود، در این شرایط بهتر است برای احتیاط چند لیتر روغن اضافی در طول سفر خود همراه داشته باشید.

گیربکس

خودروهای اتوماتیک نیازی به سرویس گیربکس ندارند، اما اگر کارکرد خودرو شما بالا است بهتر است میزان روغن گیربکس را چک کنید. اگر تصمیم دارید با خودرو خود مسافت طولانی بروید و یا اگر به تازگی روغن موتور خود را تعویض نکرده اید و یا روغن موتورتان کم شده است، حتما روغن گیربگس را تعویض کنید تا دچار عواقب بعدی آن نشوید.

ترمز خودرو

خرابی ترمز ماشین یکی از علل تصادفات جاده ای است، امداد راه صادق توصیه می کند اگر ترمز شما به هر دلیل خراب است و یا زمان تعویض لنت ترمز است، با خودرو خود حرکت نکنید و هر چه سریعتر برای تعمیر اقدام کنید.

فیلتر های هوا

چک کردن فیلتر های هوا و تمیز کردن دریچه وروی هوا که عاری از هر گونه برگ و خاشاک باشد، یکی دیگر از نکاتی است که بهتر است قبل از مسافرت تمیز شود. تمیز کردن فیلتر های هوا کار بسیار ساده ای است و برای انجام این کار نیاز به مراجعه به تعمیر گاه ندارید.

بررسی مایع شیشه شور

اغلب رانندگان فراموش می کنند که منبع مایع شیشه شور را پر کنند. شاید از نظر عموم افراد این موضوع آنچنان هم مهم نباشد، ممکن است در سرعت بالا گرد و غبار جلوی دید شما را بگیرد.گاهی همین مورد کوچک می تواند باعث تصادفات جاده ای شود.با رعایت کردن تمام موارد میتوانید سفری بی خطر را برای خود و خانواده خود تضمین کنید.

2 thoughts on “امداد خودرو چیست؟

  1. صفر - ژانویه 16, 2021 at 12:52 ب.ظ

    سلام من زمانی که اتومبیلم تو جاده خراب شد واقعا فکر نمی کردم به اون سرعت برسونید خودتونو . واقعا ممنون

    Reply

Leave a Reply

7 + 5 =

Call Now Buttonتماس با ما