اقدامات اولیه در خرابی خودرو

اقدامات اولیه در خرابی خودرو

اقدامات اولیه در خرابی خودرو چه مواردی هستند؟ این غالباً یکی از مواردی است که فکر می کنیم برای افراد دیگر اتفاق می افتد، اما خرابی اتومبیل در هر مسافرت، طولانی یا کوتاه، می تواند برای هر کسی اتفاق بیفتد، پس بهتر است نکاتی را در زمان حرکت اتومبیل خود رعایت کنید.

خرابی اتومبیل به دلایل مختلفی رخ می دهد اما بهتر است برای جلوگیری از وقوع این قبیل اتفاقات به چند مورد اصلی اتومبیل توجه داشته باشید، به طور مثال دلیل اصلی خرابی اغلب تمام شدن بنزین یا گازوئیل است، بنابراین سعی کنید در مسافرت های طولانی از پر بودن باک بنزین خود اطمینان حاصل کنید.

لاستیک های تخت و از بین رفته نیز مشکل بسیار رایج است، بنابراین یک تایر اضافی که از نظر جاده ای مجاز است، یک جک و ابزار ویژه برای جدا کردن مهره های چرخ به همراه داشته باشید.

اقدامات اولیه در خرابی خودرو

چک لیست تجهیزات خرابی

ممکن است کاملاً دلهره آور باشد که اتومبیل شما بدون دلیل مشخص، کار خود را متوقف کند. به خصوص اگر از خانه دور باشید و یا در جاده ای شلوغ یا مسیری ناآشنا در حرکت باشید. اما اگر چند نکته اساسی را در اتومبیل خود رعایت کنید، پس برای اکثر موارد آماده خواهید بود.

لاستیک و جک اضافی

بسیاری از خرابی ها به دلیل تایر لاستیک است. بعضی از افراد به فکر تعویض لاستیک خودشان نیستند، بنابراین داشتن یک تایر یدکی که از نظر جاده ای مجاز است، یک جک و یک ابزار ویژه برای جدا کردن مهره های چرخ ضروری است.

 حامل سوخت خالی

یکی دیگر از دلایل عمده خرابی، تمام شدن سوخت است. اگر می دانید که با پمپ بنزین فاصله دارید، یک حامل پر از سوخت می تواند کافی باشد تا شما را به خانه یا حداقل به پمپ بنزین بعدی برساند.

همراه داشتن مثلث هشدار دهنده با دید بالا

در جاده شلوغ، در هوای نامناسب یا در تاریکی، دیدن سایر رانندگان برای شما بسیار دشوار است. جلیقه ای بلند بپوشید، چراغ های خطر اتومبیل خود را روشن کرده و در صورت ایمن بودن یک مثلث هشدار را 45 متر پشت ماشین خود قرار دهید. مثلث هشداردهنده را در بزرگراه قرار ندهید، این خیلی خطرناک است.

یخ زدایی و لیسه

شگفت آور است که شیشه جلو اتومبیل شما بدون داشتن یک اسپری شستشوی منظم صفحه، به خصوص در ماه های زمستان، می تواند به سرعت به لکه ای از گل تبدیل شود. لوازم یدکی را در ماشین نگه دارید و مرتباً آن ها را شارژ کنید. همچنین در ماه های زمستان، شیشه جلو اتومبیل و پنجره های شما ممکن است یخ زده باشند. داشتن یخ زدایی و لیسه در دست می تواند در پاکسازی سریع این مسئله بسیار مفید باشد، در غیر اینصورت باید مدت طولانی منتظر بمانید تا ماشین شما گرم شود و یخ ها را ذوب کند.در صورتی خرابی اتومبیل خود توصیه می کنیم با امداد خودرو تماس بگیرید، امداد راه صادق، کلیه خدمات امداد خودرو مانند جا به جایی خودرو، تعمییر خودرو و .. را در سراسر تهران به خصوص غرب تهران ارائه می دهد.

Leave a Reply

1 × دو =

Call Now Buttonتماس با ما